ارتباط با ما   خبرنامه
اطلاعات بیشتر
تلفن : 33938118 – 33934596 (021)
فکس: 33995977 ( 021 )
پست الکترونیک مدیریت : manager@shabahangcards.com 
سفارشات آنلاین کارت : order@ shabahangcards.com

ارتقاي صنعت بسته‌بندي در افزايش صادرات مواد غذايي موثر است

معاون اجرايي اداره كل كنترل كيفي غذا و داروي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: رشد صنعت بسته‌بندي مواد غذايي در افزايش ميزان صادرات بسيار موثر است. به گزارش آژانس خبری چاپ وبسته بندی ایران محمود آل بويه ظهر امروز در حاشيه بخش اول سمينار بسته‌بندي مواد غذايي در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: نوع و ظاهر بسته‌بندي مواد غذايي در افزايش و يا كاهش صادرات بسيار مؤثر است.

اين مقام مسئول با اشاره به نامناسب بودن صادرات زعفران تا دو سال پيش افزود: از سال گذشته زعفران به طور بسته‌بندي صادر مي‌شود اين در حالي است كه تا پيش از آن، صادرات اين محصول با ارزش به طور كيلويي و بدون پوشش و بسته‌بندي انجام مي‌گرفت. وي گفت: از سال گذشته صادرات كيلويي زعفران ممنوع شد زيرا به دليل استقبال كم خريداران خارجي از اين محصول، خسارات و هزينه‌هايي زيادي را براي كشاوزان و دولت در پي داشت اما در حال حاضر زعفران با بسته بندي‌هاي مناسب صادر مي‌شود.

آل بويه با اشاره به اهداف برگزاري سمينارها و كارگاه‌ها در اين زمينه بيان داشت: براي آموزش و افزايش آگاهي افرادي كه در اين عرصه فعاليت دارند در سطح كشور كارگاه‌ها و كلاس‌هاي آموزشي برگزار مي‌شود. وي با بيان اينكه هم اكنون نظارت بر بسته بندي‌هاي مواد غذايي تا حدودي رضايت‌بخش است، خاطرنشان كرد: در سراسر كشور كارخانه‌ها مسئول فني دارند كه زير نظر دانشگاه علوم پزشكي همان استان فعاليت مي‌كند و بر بسته‌بندي محصولات غذايي نظارت دارد اين مقام مسئول بيان داشت: در حال حاضر بيشتر استان‌هاي كشور به طور جداگانه آزمايشگاه كنترل كيفي بسته‌بندي مواد غذايي را دارند اما بايد در ساير استان‌ها نيز اين آزمايشگاه‌ها فعال شوند تا اين فعاليت از مركزيت تهران خارج شود.

خانه

معرفی ما

محصولات

پیوندها

خبرنامه

ارتباط با ما

 

کپی رایت  2010 © کلیه حقوق این وب سایت متعلق به صنایع چاپ ، بسته بندی و تبلیغات شباهنگ می باشد ... طراحی و اجرا : صنایع چاپ ، بسته بندی و تبلیغات شباهنگ : www.shabanet.com

وبساز